W jaki sposób najlepiej komunikować się z osobami, które czekają przed bramą domu lub klatką schodową bloku? Na pewno świetnym rozwiązaniem jest domofon. Co można powiedzieć o tym urządzeniu? O czym należy pamiętać? Pytań jest naprawdę wiele.
Domofon w bloku
Kiedy człowiek mieszka w bloku wielorodzinnym, sytuacja jest klarowna. W większości budynków można znaleźć właściwie przystosowaną instalację elektryczną i odpowiednio poprowadzone przewody. Przy wejściu najczęściej widoczny jest unifon, czyli urządzenie, dzięki któremu wybieramy interesujące nas mieszkanie. Podłączenie domofonu w bloku to zadanie dla prawdziwych fachowców. Co więcej, fachowcy powinni zostać wynajęci przez spółdzielnię mieszkaniową, która zarządza budynkiem.
Jak wygląda sytuacja, kiedy chodzi o domofon do domu? Warto to brać pod uwagę nawet wtedy, kiedy w danym momencie mieszka się w bloku – może kiedyś przyjdzie pora na przeprowadzkę? Poza tym prawdopodobnie wszyscy mają jakąś rodzinę czy znajomych (można komuś pomóc).
Domofon do domu – najważniejsze informacje
W sprzedaży możemy znaleźć różne propozycje – może domofon wyposażony w czytnik breloków? Takie urządzenie sprawia, że otwarcie drzwi lub bramy możliwe jest bez używania kluczy! Warte podkreślenia jest też to, że dużym zainteresowaniem cieszą się wideodomofony. Jak się można domyślić, tego rodzaju domofon do domu (https://www.napad.pl/domofony-interkomy) pozwala zobaczyć rozmówcę. Poza tym do połączenia domofonu trzeba się przygotować. Oto lista spraw, o których należy pamiętać:
- zmierzenie odległości od bramofonu do unifonu w domu,
- wykonanie przekopu między bramą i budynkiem (chodzi o miejsce na przewody zasilające),
- właściwa wysokość montażu od urządzenia do ziemi (poleca się 150-160 cm od podłoża),
Istotne jest też to, że producenci najczęściej decydują się na maksymalnie siedem przewodów montażowych.